Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | onsemi |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Sensor Type | Digital, Local/Remote |
| Sensing Temperature – Local | -40°C ~ 120°C |
| Sensing Temperature – Remote | -64°C ~ 191°C |
| Output Type | SMBus |
| Voltage – Supply | 3V ~ 3.6V |
| Resolution | 8 b |
| Features | One-Shot, Output Switch, Programmable Limit, Standby Mode |
| Accuracy – Highest (Lowest) | ±1°C (±2.5°C) |
| Test Condition | 0°C ~ 70°C (-40°C ~ 100°C) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 120°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118″, 3.00mm Width) |
| Supplier Device Package | 8-MSOP |
| Base Product Number | ADT7461 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.