Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | onsemi |
| Series | – |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Technology | Standard |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 80 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 200mA |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 900 mV @ 100 mA |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Reverse Recovery Time (trr) | 4 ns |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 100 nA @ 55 V |
| Capacitance @ Vr, F | 2.5pF @ 0V, 1MHz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | DO-204AH, DO-35, Axial |
| Supplier Device Package | DO-35 |
| Operating Temperature – Junction | 175°C (Max) |
| Base Product Number | 1N5282 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.