Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Omron Electronics Inc-EMC Div |
| Series | A7D |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Output Code | BCD |
| Read Out | 0 ~ 9 |
| Number of Sections | 1 |
| Display Characters – Height | – |
| Actuator Type | Pushwheel |
| Contact Rating @ Voltage | 0.1A @ 30VDC |
| Contact Material | – |
| Contact Finish | – |
| Mounting Type | Panel Mount, Screw |
| Termination Style | PC Pin |
| End Caps | Sold Separately |
| Section Width | 0.200″ (5.08mm) |
| Panel Cutout Dimensions | – |
| Features | – |
| Operating Temperature | -10°C ~ 70°C |
| Depth Behind Flange | 17.00mm |
| Housing Material | – |
| Color | Light Gray |
| Electrical Life | 20,000 Cycles |
| Base Product Number | A7D |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.