Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | NXP USA Inc. |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Sensor Type | Digital |
| Sensing Temperature – Local | -40°C ~ 125°C |
| Sensing Temperature – Remote | – |
| Output Type | I2C, I3C |
| Voltage – Supply | 1.4V ~ 3.6V |
| Resolution | 12 b |
| Features | – |
| Accuracy – Highest (Lowest) | ±1°C |
| Test Condition | -20°C ~ 85°C |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118″, 3.00mm Width) |
| Supplier Device Package | 8-TSSOP |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.