Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | NXP USA Inc. |
| Series | Vybrid, VF6xx |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Core Processor | ARM® Cortex®-A5 + Cortex®-M4 |
| Number of Cores/Bus Width | 2 Core, 32-Bit |
| Speed | 500MHz, 167MHz |
| Co-Processors/DSP | Multimedia; NEON™ MPE |
| RAM Controllers | LPDDR2, DDR3, DRAM |
| Graphics Acceleration | Yes |
| Display & Interface Controllers | DCU, GPU, LCD, VideoADC, VIU |
| Ethernet | 10/100Mbps (2) |
| SATA | – |
| USB | USB 2.0 OTG + PHY (1) |
| Voltage – I/O | 3.3V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Security Features | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 364-LFBGA |
| Supplier Device Package | 364-LFBGA (17×17) |
| Additional Interfaces | CAN, I2C, IrDA, LIN, SCI, SDHC, SPI, UART/USART |
| Base Product Number | MVF61 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.