Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | NXP USA Inc. |
| Series | MPC83xx |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Core Processor | PowerPC e300c3 |
| Number of Cores/Bus Width | 1 Core, 32-Bit |
| Speed | 333MHz |
| Co-Processors/DSP | – |
| RAM Controllers | DDR, DDR2 |
| Graphics Acceleration | No |
| Display & Interface Controllers | – |
| Ethernet | 10/100/1000Mbps (2) |
| SATA | – |
| USB | USB 2.0 + PHY (1) |
| Voltage – I/O | 1.8V, 2.5V, 3.3V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Security Features | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 516-BBGA Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 516-TEPBGA (27×27) |
| Additional Interfaces | DUART, HSSI, I2C, PCI, SPI |
| Base Product Number | MPC8313 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.