Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | NXP USA Inc. |
| Series | MPC52xx |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Not For New Designs |
| Core Processor | PowerPC e300 |
| Number of Cores/Bus Width | 1 Core, 32-Bit |
| Speed | 400MHz |
| Co-Processors/DSP | – |
| RAM Controllers | DDR, SDRAM |
| Graphics Acceleration | No |
| Display & Interface Controllers | – |
| Ethernet | 10/100Mbps (1) |
| SATA | – |
| USB | USB 1.1 (2) |
| Voltage – I/O | 2.5V, 3.3V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Security Features | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 272-BBGA |
| Supplier Device Package | 272-PBGA (27×27) |
| Additional Interfaces | AC97, CAN, J1850, I2C, I2S, IrDA, PCI, PSC, SPI, UART |
| Base Product Number | MPC5200CVR400 |










Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.