Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Series | MCF5441x |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Core Processor | Coldfire V4 |
| Core Size | 32-Bit |
| Speed | 250MHz |
| Connectivity | 1-Wire®, CANbus, EBI/EMI, Ethernet, I2C, SmartCard, SPI, SSI, UART/USART, USB, USB OTG |
| Peripherals | DMA, PWM, WDT |
| Number of I/O | 87 |
| Program Memory Size | – |
| Program Memory Type | ROMless |
| EEPROM Size | – |
| RAM Size | 64K x 8 |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | 1.14V ~ 1.32V |
| Data Converters | A/D 8x12b; D/A 2x12b |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 256-MAPBGA (17×17) |
| Package / Case | 256-LBGA |
| Base Product Number | MCF54418 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.