Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Series | MCF5225x |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Core Processor | Coldfire V2 |
| Core Size | 32-Bit |
| Speed | 80MHz |
| Connectivity | CANbus, EBI/EMI, Ethernet, I2C, QSPI, UART/USART, USB OTG |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O | 96 |
| Program Memory Size | 512KB (512K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | – |
| RAM Size | 64K x 8 |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | 3V ~ 3.6V |
| Data Converters | A/D 8x12b |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 144-LQFP (20×20) |
| Package / Case | 144-LQFP |
| Base Product Number | MCF52259 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.