Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Series | HCS12 |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| DigiKey Programmable | Verified |
| Core Processor | HCS12 |
| Core Size | 16-Bit |
| Speed | 25MHz |
| Connectivity | CANbus, I2C, SCI, SPI |
| Peripherals | PWM, WDT |
| Number of I/O | 91 |
| Program Memory Size | 256KB (256K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | 4K x 8 |
| RAM Size | 12K x 8 |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | 2.35V ~ 5.25V |
| Data Converters | A/D 8x10b |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 112-LQFP (20×20) |
| Package / Case | 112-LQFP |
| Base Product Number | MC9S12 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.