Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Series | HC12 |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Not For New Designs |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Core Processor | CPU12 |
| Core Size | 16-Bit |
| Speed | 8MHz |
| Connectivity | CANbus, MI Bus, SCI, SPI |
| Peripherals | POR, PWM, WDT |
| Number of I/O | 68 |
| Program Memory Size | 60KB (60K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | 1K x 8 |
| RAM Size | 2K x 8 |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | 4.5V ~ 5.5V |
| Data Converters | A/D 16×8/10b |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 112-LQFP (20×20) |
| Package / Case | 112-LQFP |
| Base Product Number | MC912 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.