Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Series | HC08 |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Last Time Buy |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Core Processor | HC08 |
| Core Size | 8-Bit |
| Speed | 8MHz |
| Connectivity | – |
| Peripherals | LED, LVD, POR, PWM |
| Number of I/O | 15 |
| Program Memory Size | 4KB (4K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | – |
| RAM Size | 128 x 8 |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | 2.7V ~ 3.3V |
| Data Converters | A/D 12x8b |
| Oscillator Type | External |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.