Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Series | LPC546xx |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M4 |
| Core Size | 32-Bit |
| Speed | 180MHz |
| Connectivity | CANbus, Ethernet, I2C, SPI, UART/USART, USB |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, DMA, I2S, LCD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O | 171 |
| Program Memory Size | 512KB (512K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | 16K x 8 |
| RAM Size | 200K x 8 |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | 1.71V ~ 3.6V |
| Data Converters | A/D 12x12b SAR |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 208-LQFP (28×28) |
| Package / Case | 208-LQFP |
| Base Product Number | LPC54608 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.