Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Series | LPC2300 |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Core Processor | ARM7® |
| Core Size | 16/32-Bit |
| Speed | 72MHz |
| Connectivity | CANbus, Ethernet, I2C, Microwire, Memory Card, SPI, SSI, SSP, UART/USART, USB OTG |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, DMA, I2S, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O | 70 |
| Program Memory Size | 512KB (512K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | – |
| RAM Size | 98K x 8 |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | 3V ~ 3.6V |
| Data Converters | A/D 6x10b; D/A 1x10b |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 100-LQFP (14×14) |
| Package / Case | 100-LQFP |
| Base Product Number | LPC2387 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.