Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | NXP USA Inc. |
| Series | DSP56K/Symphony |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Not For New Designs |
| Type | Audio Processor |
| Interface | Host Interface, I2C, SAI, SPI |
| Clock Rate | 150MHz |
| Non-Volatile Memory | ROM (240kB) |
| On-Chip RAM | 69kB |
| Voltage – I/O | 3.30V |
| Voltage – Core | 1.80V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 144-LQFP |
| Supplier Device Package | 144-LQFP (20×20) |
| Base Product Number | DSPB56367 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.