Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | NVE Corp/Sensor Products |
| Series | AA |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Technology | Magnetoresistive |
| Axis | Single |
| Output Type | Wheatstone Bridge |
| Sensing Range | 0.15mT ~ 1.05mT |
| Voltage – Supply | 1V ~ 24V |
| Current – Supply (Max) | – |
| Current – Output (Max) | – |
| Resolution | – |
| Bandwidth | – |
| Operating Temperature | -50°C ~ 125°C |
| Features | Temperature Compensated |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154″, 3.90mm Width) |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.