Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Nuvoton Technology Corporation |
| Series | W78 |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Last Time Buy |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Core Processor | 8052 |
| Core Size | 8-Bit |
| Speed | 40MHz |
| Connectivity | EBI/EMI, UART/USART |
| Peripherals | POR, WDT |
| Number of I/O | 32 |
| Program Memory Size | 8KB (8K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | – |
| RAM Size | 256 x 8 |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | 2.4V ~ 5.5V |
| Data Converters | – |
| Oscillator Type | External |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 40-DIP |
| Base Product Number | W78E052 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.