Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Nidec Components Corporation |
| Series | M-22 |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Resistance (Ohms) | 5k |
| Tolerance | ±0.2% |
| Power (Watts) | 2W |
| Built in Switch | None |
| Number of Turns | 10.0 |
| Features | – |
| Taper | Linear |
| Number of Gangs | 1 |
| Adjustment Type | User Defined |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C |
| Rotation | 3600° |
| Resistive Material | Wirewound |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Slotted |
| Actuator Length | 0.906″ (23.00mm) |
| Actuator Diameter | 0.236″ (6.00mm) |
| Bushing Thread | M9 x 0.75 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Size – Body | Round – 0.866″ Dia (22.00mm) |
| Base Product Number | M-22E |




Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.