Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Nidec Components Corporation |
| Series | JT30 |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Resistance (Ohms) | – |
| Tolerance | – |
| Power (Watts) | – |
| Built in Switch | None |
| Number of Turns | 1.0 |
| Features | Low Torque |
| Taper | Linear |
| Number of Gangs | 1 |
| Adjustment Type | User Defined |
| Temperature Coefficient | – |
| Rotation | Continuous |
| Resistive Material | – |
| Termination Style | Wire Leads |
| Actuator Type | Flatted |
| Actuator Length | 0.591″ (15.00mm) |
| Actuator Diameter | 0.236″ (6.00mm) |
| Bushing Thread | – |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Size – Body | Round – 1.181″ Dia (30.00mm) |
| Base Product Number | JT30-120 |




Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.