Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Technology | Schottky |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 20 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 500mA |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 410 mV @ 500 mA |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 3 ns |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 130 µA @ 10 V |
| Capacitance @ Vr, F | 35pF @ 1V, 1MHz |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q101 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 2-XDFN |
| Supplier Device Package | DFN1608D-2 |
| Operating Temperature – Junction | 150°C (Max) |
| Base Product Number | PMEG2005 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.