Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Not For New Designs |
| Technology | Schottky |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 100 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 8A |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 850 mV @ 8 A |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 10 ns |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 500 nA @ 100 V |
| Capacitance @ Vr, F | 110pF @ 10V, 1MHz |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q101 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-277, 3-PowerDFN |
| Supplier Device Package | CFP15 |
| Operating Temperature – Junction | 175°C (Max) |
| Base Product Number | PMEG100 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.