Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Technology | Schottky |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 100 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 2A |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 880 mV @ 2 A |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 6 ns |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 600 nA @ 100 V |
| Capacitance @ Vr, F | 120pF @ 1V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 2-SMD, Flat Leads |
| Supplier Device Package | SOD323HP |
| Operating Temperature – Junction | 175°C |
| Base Product Number | PMEG100 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.