Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Transistor Type | PNP |
| Current – Collector (Ic) (Max) | 3.5 A |
| Voltage – Collector Emitter Breakdown (Max) | 20 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 330mV @ 400mA, 4A |
| Current – Collector Cutoff (Max) | 100nA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 140 @ 2A, 2V |
| Power – Max | 1.1 W |
| Frequency – Transition | 155MHz |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q100 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Supplier Device Package | TO-236AB |
| Base Product Number | PBSS4021 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.