Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT) |
| Part Status | Active |
| Voltage – Zener (Nom) (Vz) | 2.7 V |
| Tolerance | ±5% |
| Power – Max | 400 mW |
| Impedance (Max) (Zzt) | 100 Ohms |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 20 µA @ 1 V |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 900 mV @ 10 mA |
| Operating Temperature | -65°C ~ 200°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | DO-204AH, DO-35, Axial |
| Supplier Device Package | ALF2 |
| Base Product Number | BZX79-C2V7 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.