Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Series | – |
| Packaging | Cut Tape (CT), Tape & Box (TB) |
| Part Status | Active |
| Voltage – Zener (Nom) (Vz) | 5.1 V |
| Tolerance | ±5% |
| Power – Max | 1 W |
| Impedance (Max) (Zzt) | 10 Ohms |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 3 µA @ 2 V |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 1 V @ 50 mA |
| Operating Temperature | 200°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | DO-204AL, DO-41, Axial |
| Supplier Device Package | DO-41 |
| Base Product Number | BZV85-C5V1 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.