Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Obsolete |
| Technology | Schottky |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 15 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 30mA |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 700 mV @ 30 mA |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 200 nA @ 1 V |
| Capacitance @ Vr, F | 1pF @ 0V, 1MHz |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q101 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOD-882 |
| Supplier Device Package | DFN1006-2 |
| Operating Temperature – Junction | 150°C (Max) |
| Base Product Number | 1PS10SB82 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.