Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Monolithic Power Systems Inc. |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Switch Type | General Purpose |
| Number of Outputs | 2 |
| Ratio – Input:Output | 2:2 |
| Output Configuration | High Side |
| Output Type | P-Channel |
| Interface | On/Off |
| Voltage – Load | 5.5V |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | 1.85V ~ 5.5V |
| Current – Output (Max) | 2.3A |
| Rds On (Typ) | 35mOhm |
| Input Type | – |
| Features | Slew Rate Controlled |
| Fault Protection | Over Temperature, Short Circuit |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | TSOT-23-8 |
| Package / Case | SOT-23-8 Thin, TSOT-23-8 |
| Base Product Number | MP5095 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.