Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Molex |
| Series | Easy-On 52808 |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Flat Flex Type | FFC, FPC |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Connector/Contact Type | Contacts, Vertical – 1 Sided |
| Number of Positions | 8 |
| Pitch | 0.039″ (1.00mm) |
| Termination | Solder |
| FFC, FCB Thickness | 0.30mm |
| Height Above Board | 0.199″ (5.05mm) |
| Locking Feature | – |
| Cable End Type | Straight |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Contact Finish | Tin Bismuth |
| Housing Material | Polyphenylene Sulfide (PPS) |
| Actuator Material | – |
| Features | – |
| Voltage Rating | 125V |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Current Rating (Amps) | 0.5A |
| Contact Finish Thickness | – |
| Housing Color | – |
| Actuator Color | – |
| Mating Cycles | 10 |
| Base Product Number | 052808 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.