Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Mill-Max Manufacturing Corp. |
| Series | 0380 |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT) |
| Part Status | Active |
| Tail Type | No Tail |
| Termination | Solder |
| Length – Overall | 0.107″ (2.72mm) |
| Accepts Pin Diameter | 0.037″ ~ 0.043″ (0.94mm ~ 1.09mm) |
| Accepts Square Pin Size | – |
| Pin Hole Diameter | 0.063″ (1.60mm) |
| Mounting Hole Diameter | 0.075″ (1.91mm) |
| Flange Diameter | 0.089″ (2.26mm) |
| Tail Diameter | – |
| Socket Depth | 0.095″ (2.41mm) |
| Contact Material | Brass Alloy |
| Contact Finish | Tin |
| Contact Finish Thickness | 200.0µin (5.08µm) |
| Grade | – |
| Qualification | – |
| Features | – |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Board Thickness | – |
| Insertion Force | – |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.