Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Microsemi Corporation |
| Series | – |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Voltage – Zener (Nom) (Vz) | 56 V |
| Tolerance | ±5% |
| Power – Max | 6 W |
| Impedance (Max) (Zzt) | 30 Ohms |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 10 µA @ 42.6 V |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Axial |
| Supplier Device Package | – |
| Base Product Number | UZ7756 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.