Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Microchip Technology |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Technology | Schottky |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 40 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 8A |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 450 mV @ 8 A |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 5 mA @ 40 V |
| Capacitance @ Vr, F | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Powermite®3 |
| Supplier Device Package | Powermite 3 |
| Operating Temperature – Junction | -55°C ~ 125°C |
| Base Product Number | UPS840 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.