Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Microchip Technology |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Technology | Standard |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 800 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 1A |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2 V @ 1 A |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 60 ns |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 20 µA @ 600 V |
| Capacitance @ Vr, F | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | DO-215AA, SMB Gull Wing |
| Supplier Device Package | DO-214AA (SMBG) |
| Operating Temperature – Junction | -55°C ~ 175°C |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.