Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Microchip Technology |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Obsolete |
| Trip Temperature Threshold | Hot |
| Switching Temperature | 25°C, 55°C |
| Accuracy | ±2.5°C |
| Current – Output (Max) | – |
| Output Type | – |
| Output | Active Low |
| Output Function | /Fault, /OverTemp, PWM |
| Selectable Hysteresis | No |
| Features | Fan Controller |
| Voltage – Supply | 2.8 V ~ 5.5 V |
| Current – Supply | 50µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118″, 3.00mm Width) |
| Supplier Device Package | 8-MSOP |
| Base Product Number | TC652 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.