Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Microchip Technology |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Trip Temperature Threshold | Cold, Hot |
| Switching Temperature | Programmable |
| Accuracy | ±3°C |
| Current – Output (Max) | 1mA |
| Output Type | Push-Pull |
| Output | Active High |
| Output Function | OverTemp, UnderTemp |
| Selectable Hysteresis | No |
| Features | – |
| Voltage – Supply | 2.7 V ~ 4.5 V |
| Current – Supply | 150µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154″, 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Base Product Number | TC623 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.