Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Microchip Technology |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Trip Temperature Threshold | Hot |
| Switching Temperature | Programmable |
| Accuracy | ±5°C |
| Current – Output (Max) | – |
| Output Type | Push-Pull |
| Output | Active High |
| Output Function | OverTemp, /OverTemp |
| Selectable Hysteresis | No |
| Features | – |
| Voltage – Supply | 4.5 V ~ 18 V |
| Current – Supply | 600µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 8-DIP (0.260″, 6.60mm) |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| Base Product Number | TC622 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.