Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Microchip Technology |
| Series | PIC® 24F |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| DigiKey Programmable | Verified |
| Core Processor | PIC |
| Core Size | 16-Bit |
| Speed | 16MHz |
| Connectivity | I2C, SPI, UART/USART |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O | 53 |
| Program Memory Size | 128KB (43K x 24) |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | – |
| RAM Size | 8K x 8 |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | 2V ~ 3.6V |
| Data Converters | A/D 16x10b |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 64-TQFP (10×10) |
| Package / Case | 64-TQFP |
| Base Product Number | PIC24FJ128GA006 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.