Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Microchip Technology |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Technology | SiC (Silicon Carbide) Schottky |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 1200 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 109A |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 1.8 V @ 50 A |
| Speed | No Recovery Time > 500mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 0 ns |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 200 µA @ 1200 V |
| Capacitance @ Vr, F | 246pF @ 400V, 1MHz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-247-3 |
| Supplier Device Package | TO-247-3 |
| Operating Temperature – Junction | -55°C ~ 175°C |
| Base Product Number | MSC050 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.