Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Microchip Technology |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Sensor Type | Analog, Local |
| Sensing Temperature – Local | -10°C ~ 125°C |
| Sensing Temperature – Remote | – |
| Output Type | Analog Voltage |
| Voltage – Supply | 3.1V ~ 5.5V |
| Resolution | 19.5mV/°C |
| Features | – |
| Accuracy – Highest (Lowest) | ±4°C (-4°C, +6°C) |
| Test Condition | 0°C ~ 70°C (-10°C ~ 125°C) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
| Base Product Number | MCP9701 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.