Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Microchip Technology |
| Series | – |
| Packaging | Bag |
| Part Status | Active |
| Sensor Type | Analog, Local |
| Sensing Temperature – Local | -10°C ~ 125°C |
| Sensing Temperature – Remote | – |
| Output Type | Analog Voltage |
| Voltage – Supply | 3.1V ~ 5.5V |
| Resolution | 19.5mV/°C |
| Features | – |
| Accuracy – Highest (Lowest) | ±2°C (-2°C, +4°C) |
| Test Condition | 0°C ~ 70°C (-10°C ~ 125°C) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) |
| Supplier Device Package | TO-92-3 |
| Base Product Number | MCP9701 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.