Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Microchip Technology |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Voltage – Zener (Nom) (Vz) | 43 V |
| Tolerance | ±5% |
| Power – Max | 1 W |
| Impedance (Max) (Zzt) | 70 Ohms |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 10 µA @ 32.7 V |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2 V @ 200 mA |
| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C |
| Grade | Military |
| Qualification | MIL-PRF-19500/115 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | DO-204AL, DO-41, Axial |
| Supplier Device Package | DO-204AL (DO-41) |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.