Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Microchip Technology |
| Series | – |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Technology | Schottky |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 70 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 33mA |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 410 mV @ 1 mA |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 200 nA @ 50 V |
| Capacitance @ Vr, F | 2pF @ 0V, 1MHz |
| Grade | Military |
| Qualification | MIL-PRF-19500/444 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | DO-204AH, DO-35, Axial |
| Supplier Device Package | DO-204AH (DO-35) |
| Operating Temperature – Junction | -65°C ~ 150°C |
| Base Product Number | 1N5711 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.