Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Microchip Technology |
| Series | – |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Voltage – Zener (Nom) (Vz) | 8.2 V |
| Tolerance | ±5% |
| Impedance (Max) (Zzt) | 200 Ohms |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 500 nA @ 6.3 V |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1 V @ 200 mA |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.