Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Microchip Technology |
| Series | dsPIC™ 33CK, Functional Safety (FuSa) |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Core Processor | dsPIC |
| Core Size | 16-Bit |
| Speed | 100MHz |
| Connectivity | CANbus, I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, DMA, Motor Control PWM, POR, PWM, QEI, WDT |
| Number of I/O | 21 |
| Program Memory Size | 32KB (32K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | – |
| RAM Size | 8K x 8 |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | 3V ~ 3.6V |
| Data Converters | A/D 12x12b; D/A 3x12b |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q100 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 28-SSOP |
| Package / Case | 28-SSOP (0.209″, 5.30mm Width) |
| Base Product Number | DSPIC33CK32MP502 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.