Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Microchip Technology |
| Series | dsPIC® 33CK |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Core Processor | dsPIC |
| Core Size | 16-Bit |
| Speed | 100MIPs |
| Connectivity | CANbus, I2C, LINbus, QEI, SPI, Smart Card, UART/USART |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, DMA, I2S, Motor Control PWM, POR, PWM, QEI, WDT |
| Number of I/O | 89 |
| Program Memory Size | 1MB (1M x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | – |
| RAM Size | 128K x 8 |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | 3V ~ 3.6V |
| Data Converters | A/D 28x12b SAR; D/A 6x12b |
| Oscillator Type | External, Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 100-TQFP (12×12) |
| Package / Case | 100-TQFP |
| Base Product Number | DSPIC33CK1024MP |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.