Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Microchip Technology |
| Series | – |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Obsolete |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Format | FLASH |
| Technology | FLASH |
| Memory Size | 8Mbit |
| Memory Organization | 1M x 8, 512K x 16 |
| Memory Interface | Parallel |
| Write Cycle Time – Word, Page | 50µs |
| Access Time | 120 ns |
| Voltage – Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TC) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 40-TFSOP (0.724″, 18.40mm Width) |
| Supplier Device Package | 40-TSOP |
| Base Product Number | AT49F008 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.