Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Microchip Technology |
| Series | – |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Transistor Type | PNP – Darlington |
| Current – Collector (Ic) (Max) | 20 A |
| Voltage – Collector Emitter Breakdown (Max) | 100 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 3V @ 200mA, 20A |
| Current – Collector Cutoff (Max) | 1mA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 1500 @ 1A, 3V |
| Power – Max | 175 W |
| Frequency – Transition | – |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-204AA, TO-3 |
| Supplier Device Package | TO-204AA (TO-3) |
| Base Product Number | 2N6287 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.