Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Microchip Technology |
| Series | – |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Transistor Type | NPN |
| Current – Collector (Ic) (Max) | 1 A |
| Voltage – Collector Emitter Breakdown (Max) | 80 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 500mV @ 50mA, 500mA |
| Current – Collector Cutoff (Max) | 10nA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 50 @ 500mA, 10V |
| Power – Max | 500 mW |
| Frequency – Transition | – |
| Operating Temperature | -65°C ~ 200°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 3-SMD, No Lead |
| Supplier Device Package | UB |
| Base Product Number | 2N3700 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.