Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Microchip Technology |
| Series | – |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Transistor Type | NPN |
| Voltage – Collector Emitter Breakdown (Max) | 15 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 450mV @ 10mA, 100mA |
| Current – Collector Cutoff (Max) | 400nA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 20 @ 100mA, 1V |
| Power – Max | 360 mW |
| Frequency – Transition | – |
| Operating Temperature | -65°C ~ 200°C (TJ) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-206AA, TO-18-3 Metal Can |
| Supplier Device Package | TO-18 (TO-206AA) |
| Base Product Number | 2N2369 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.