Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Microchip Technology |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| DigiKey Programmable | Verified |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Format | EEPROM |
| Technology | EEPROM |
| Memory Size | 128bit |
| Memory Organization | 16 x 8 |
| Memory Interface | I2C |
| Clock Frequency | 400 kHz |
| Write Cycle Time – Word, Page | 4ms |
| Access Time | 3.5 µs |
| Voltage – Supply | 2.5V ~ 5.5V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 8-DIP (0.300″, 7.62mm) |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| Base Product Number | 24LC00 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.