Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Microchip Technology |
| Series | – |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Technology | Standard |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 1100 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 1A |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 1.75 V @ 1 A |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 60 ns |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 1 µA @ 1100 V |
| Capacitance @ Vr, F | 10pF @ 10V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SQ-MELF, A |
| Supplier Device Package | A-MELF |
| Operating Temperature – Junction | -65°C ~ 150°C |
| Base Product Number | 1N6625 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.